Odcinek 3: LIKWIDACJA JARMARKU EUROPA3 odcinek Finisażu Stadionu X-lecia i Jarmarku Europa
Likwidacja Jarmarku Europa – debata i pokaz dokumentacji filmowej
Co setny mieszkaniec Warszawy jest Wietnamczykiem. Wietnamczycy pozostają jednak niedostrzegalni w homogenicznej strukturze miasta. Jednym z obszarów ich działalności jest sektor wietnamski Jarmarku Europa. Był on zakładany przez inteligencję wietnamską – studentów i doktorantów, którzy na początku lat 90-tych wykorzystali szybką możliwość wzbogacenia się, zajmując się handlem. Kolejna fala emigrantów wietnamskich napłynęła w celach ekonomicznych. Co stanie się z warszawskimi Wietnamczykami po likwidacji Jarmarku Europa? Czy to prawda, że wielu Wietnamczyków, odstraszonych polską polityką imigracyjną, wraca do kraju? Jak właściwie wygląda asymilacja największej polskiej mniejszości? Spotkanie w Redakcji Krytyki Politycznej poświęcone będzie bieżącej sytuacji Wietnamczyków w Warszawie.
W spotkaniu wezmą udział Ngo Van Tuong, dziennikarz, dr Teresa Halik, wietnamistka, prof. Paweł Boski, psycholog międzykulturowy oraz Joanna Warsza, kuratorka, prowadzenie: Adam Ostolski
Podczas spotkania zaprezentowany będzie pokaz dokumentacji filmowej z Wietnamu – portrety Wietnamczyków wracających z Warszawy do Hanoi. Jak wygląda Polska widziana z ich perspektywy? Dlaczego wracają? Czego doświadczyli w Warszawie?

REDakcja Krytyki Politycznej, ul. Chmielna 26 lok. 19
Niedziela, 16 grudnia 2007, godzina 19.00